מתקין מערכות קולנוע ביתיות

קולנוע ביתי איכותי ניתן לבנות בכול בית ובכול בתנאי שגודלו המנימלי הוא 20 מטרים רבועים וגובהו 2.5 מטרים. אם בונים חדר מיוחד לכך, גובה התקרה האידיאלי הוא 2.65 מטרים, כדי לא לאבד מאפקט הסאונד של המערכת. חדר קטן יותר לא יהיה מסוגל להכיל את עוצמת הצליל ויפגע באיכות. 

"רצוי להתקין מקרן עילי בתקרה ומסך ענק על הקיר שמולו. ניתן להסתיר את המקרן ואת מסך הצפייה בשילוב טכנולוגיות מתקדמות. את המקרן ניתן להסתיר בעזרת מעלית מיוחדת שמחביאה אותו בתוך התקרה ואת מסך הצפייה ניתן לכסות בעזרת כיסוי ממונע שנפתח באמצעות שלט רחוק וחושף את המסך בעת הצפייה".

"כל מתקין מערכות קולנוע ביתית ימליץ למקם בחדר שישה רמקולים. שני הרמקולים הקדמיים נושאים את עיקר המאמץ, בין שמדובר בהשמעת מוסיקה ובין שמדובר בצפייה בסרט. לכן כדאי להשקיע קודם כל בבחירת רמקולים קדמיים איכותיים המסוגלים להפיק טווח רחב של תדרים".

"כאשר ממקמים את הרמקולים בחלל החדר, יש להתחשב בתנאים הסביבתיים שלו, כמו הריהוט המוצב בו, הקירות וגודל המרחב. מומלץ להציב את הרמקולים הקדמיים משני צדדיו של מסך הטלוויזיה או המקרן, במרחק של עד 30 סנטימטרים מהקיר ובזווית של 45 מעלות כלפי מרכז החדר, כך שייווצר משולש שווה שוקיים. רצוי שהמרחק בין שני הרמקולים הקדמיים לא יעלה על 3 מטרים".

חיבור מערכת קולנוע ביתית ורמקולים שקועי קיר רחוקים קצת משתנים וגם שם יש לשמור על כללי בניה של חלל הרמקול על מנת להפיק את איכויות המרביות של הרמקולים.

 

בתכנון חדר קולנוע צריך לתת דגש גם על צבע הקירות, אור הפוגע בקירות החדר מוחזר למסך, ולכן קירות הצבועים לבן או בגוונים בהירים אחרים יחזירו את האור, דבר הפוגע באיכות התמונה. לכן, בחלל המיועד לשמש כחדר הקרנה, על הקירות להיות בגוון כהה ככל האפשר.

שחדר הקולנוע יכול לשמש גם כחדר תרבות או משחקים ולהכיל גם ספרייה, נישות ומדפים לדיסקים ועוד. ואם התקציב מאפשר, כדאי לבחור כורסאות קולנוע מתכווננות או מערכת ישיבה סלונית מפנקת, ולהשתדל שיהיו כמה שיותר מקומות ישיבה מול המסך ולא מהצד. בבתים עם ממ"ד אפשר בהחלט לנצל את החדר ליצירת חדר קולנוע ביתי. אם חלילה יהיה בו צורך, הוא לפחות יהיה נוח ומתאים לשהייה ארוכה ונעימה אך יש לתת דגש על האקוסטיקה שיכולה להפטר ברעיונות אסתטיים ולא יקרים.

בבתים רבים קיימת דרישה לחדר קולנוע ובבתים גדולים יחסית, עם מרתף, כדאי למקם חדר קולנוע ביתי ,ומחוץ לו בר עם או בלי שולחן ביליארד. אין לוותר על שטיח מקיר לקיר גבוה ורך שמוסיף לחוויית הצפייה גם מבחינה אקוסטית וגם מבחינת הלוק של כל החדר, וכמובן שניתן לשלב וילון חשמלי נפתח שמגלה את המסך או מסך חשמלי היורד עם הדלקת המקרן.

בחדרים כאלה גם כדאי למקם על גבי הקירות כרזות של סרטים ישנים עם מסגרת וזכוכית או להדפיס על גבי טפט דביק גרפיקה שלקוחה מסרט שחביב עליכם ולצפות איתו את אחד הקירות.

בקיצור יש לכם יכולת להפוך את ביתכם למקום שהכי נעים לחיות בו.

אור אנד טי תעזור לכם להפוך את הרעיון למציאותי.

 


| מתקין מערכות קולנוע || חיבור מערכת קולנוע ביתית |* שם מלא:
* אימייל:
* טלפון:
Captcha
 

קטלוג מוצרים

עיצוב